Eesti juhitud virtuaalne kohtumine 50 ÜRO Julgeoleku ministritega

8. mail toimus Eesti Välisministeeriumi eestvedamisel virtuaalne kohtumine ÜRO Julgeoleku ministritega. Kohtumine algas eesti aja järgi kell 17.00 ja kestis kuus tundi. Kui tavapäraselt kogunetakse sellisteks kohtumisteks ÜRO peakontoris New Yorgis, siis sellel puhul olid riigid ühenduses eestlaste poolt välja töötatud online konverentsi platvormi kaudu. ÜRO Julgeolekunõukogu online konverentsist võttis osa 80 riigi esindajad.

Eesti on maikuus ÜRO Julgeolekunõukogu eesistuja ning korraldas kohtumise, kus räägiti Teise maailmasõja õppetundidest ning oli ühtlasi pühendatud Teise maailmasõja Euroopa-lahingute lõpu 75. aastapäevale. See oli viirusepuhangu esimene suurem kogunemine, mis toimus eestlaste loodud virtuaalsündmiste platvormil Hybridity. Tehniline meeskond oli Kultuurikatla kontaktivabas stuudios ja jälgis, et kõik sujuks veatult. 

Arutelu juhtis välisminister Urmas Reinsalu. Teavitajateks olid Euroopa Liidu kõrge esindaja Josep Borrell Fontelles, ÜRO poliitikavaldkonna asepeasekretär Rosemary DiCarlo, ja Yale’i ülikooli ajalooprofessor Timothy Snyder.