Inspira kanalis käivitub eriolukorras ajendatuna uus online konverentsi live-saatesari SPUNK

3. aprillil stardib telekanalis Inspira uus live-saatesari SPUNK, mis toob hübriidkonverentsina kokku saatejuhi ja erinevate valdkondade eksperdid, eestvedajad arutamaks võimalikke lahendusi kriisiolukorras toimetulekuks. Spunk on miski, mida otsitakse, kuid sisulist mõtet enne leidmist ei teata – justkui praegune olukord maailmas. SPUNKi teeb eriliseks interaktiivsuse võimalus – televaatajatel on võimalus online konverentsi otse-eetris küsimusi küsida ja kaasa rääkida.

Iga saade on keskendunud uuele teemale, samuti vahetub ka saate nimi. Avasaade Eesti kultuurimaastikust kannab nime KultuuriSPUNK. Selles osalevad kultuuriminister Tõnis Lukas, Sandra Vabarna (Trad.Attack!), Margit Aasmäe (Fotografiska Tallinn) ja teised üllatuskülalised. 

Lisaks KultuuriSPUNKile on toimunud ka DigiSPUNK, EriSPUNK, OstuSPUNK ja TööSPUNK

TööSPUNK keskendub praegusele tööturule – kuidas muutub töömaailm peale eriolukorda, milliseks on kujunenud tööturg ja mis mõju on olnud töölepingulistele suhetele.

DigiSPUNK arutelus osalenud digi-ja tehnoloogiavaldkondade eksperdid leidsid, et antud olukorras on tulnud välja palju digipädevuste ebaefektiivsust. Tähelepanu ja tuge on vajanud eakad, kuid noorte pädevuse üle suurt muret ei tunta.

EriSPUNK saates arutleti kriisi mõjude ja võimalike lahenduste üle, majanduseksperdid nõustusid, et kriisist väljumiseks poleks hea tarbimise pikk seiskumine, kuid riigi meetmed aitavad ära hoida majanduse ülereageerimist. 

OstuSPUNK kutsus kokku arutlusringi Selveri, Bolt Foodi, Cleveroni ja E-Kaubanduse Liidu esindajatest, kes kõik kinnitasid e-kaubanduse vältimatut olulisust kriisiolukorras ja nõustusid, et nüüdseks on see pigem norm kui mugavusteenus.